Raivo E. Tamm filmist “Boss beebi”: arvan, et vanematel on seal koguaeg äratundmisrõõmu ja väga palju nalja

Boss beebi

Viaplay videoteeki on jõudnud humoorikas animasari “Boss beebi”, kelle nimitegelasele on eesti keeles oma hääle andnud ei keegi muu, kui Raivo E. Tamm isiklikult. Viaplay esindaja Karin Laurima palus näitlejal oma kogemusest veidi lähemalt rääkida.

Kuidas üldse juhtus, et boss beebi sai teie hääle?

Ma mäletan, et mind kutsuti kõigepealt castingule ja tehti hääleproov. Inglise keeles on peategelasele oma hääle andnud Alec Baldwin ja mina pidin teda eesti keeles järgi aimama nii hästi kui oskasin. Siis saadeti see hääleproov Hollywoodi või kusagile, kus siis minu hääl valiti teiste häälte hulgast välja.

Nii et beebile hääle andmisel omapoolseid värve juurde anda ei tohtinud?

See on umbes nagu “Su nägu kõlab tuttavalt”. Sa pead täpselt seda, mis juba on tehtud, järgi tegema, ainult, et eesti keeles. Kõik tämbrid, häälte muutused, kõik. Mingit omaloomingut ei saa seal olla. Klapid on peas ja kuulad ja üritad järgi aimata nii hästi, kui jumal sulle seda annet on andnud.

Kuidas animakomöödia endale meeldis?

Meeldis. Vaimukas ja naljakas oli. Nii mõnegi filmi puhul on selline tunne, et nad on rohkem täiskasvanute jaoks tehtud. Et täiskasvanutel on seal hoopis rohkem vihjeid ja asju, millest aru saada ja mida naerda kui lastel. Nii ka “Boss beebi” puhul. Arvan, et vanematel on seal koguaeg äratundmisrõõmu ja väga palju nalja.

Kui tihti ise multikaid vaatate?

Kuna mul on pojakene, kes on 2,5-aastane ja tema hakkab sellesse multifilmi ikka jõudma, siis üle tema õla, mis tema vaatab kodus, seda näen siis mina ka. Tema suur lemmik on “Maša ja karu” ja kohati näen seal ka nalju, mis arvan, et on vaid täiskasvanutele arusaadavad ja lapsed ei pruugi neid veel mõista.

DreamWorks Animation ja “Madagaskari” lavastaja tutvustavad maailmale üht iseäralikku beebit. Ta kannab ülikonda ja lipsu, räägib täiskasvanud mehe häälega ning mängib peaosa uues animakomöödias “Boss beebi”.

Filmis näidatakse paljudele tuttavat segadust, mis kaasneb sellega, kui majja saabub uus beebi. Antud juhul läbi 7-aastase elava fantaasiaga Timi silmade. See sümpaatne, lõbus ja suure südamega tehtud lugu naerutab vaatajaid igas vanuses ning tuletab meelde, kui tähtis on perekond.

Tegelastele andsid hääle Raivo E. Tamm, Ron Jonathan Singson, Toomas Tross, Veikko Täär, Katariina Unt, Juss Haasma, Aleksander Eelmaa, Jarmo Reha, Anna Pauliine Kaare, Lennart Võigemast, Garmen Tabor, Tõnis Niinemets, Merit Männiste, Lorete Müürsepp, Mark Oja.