Vallot Pukk: City ja Chelsea teevad otsa lahti

Hooaja avapauk Inglismaa jalgpallis kannab sellist nime, millele vast suupärast eestikeelset vastet polegi – superkarikas on liiga tavaline. Aga las see olla. MM-i finaalist pole möödas kolme nädalatki, aga juba hakkavad paugutama.

Juba 96. korda toimuv Community Shield viib traditsiooniliselt vastamisi valitseva meistri ja FA karikavõitja ehk seekord siis Manchester City ja Chelsea´. Kuuldavasti pole kummagi meeskonna juures värsketest ilmameistritest prantslastest ja pronksi saanud belglastest veel „haisugi“, aga tuleb meestest aru saada, pidu vaja ka pidada. Samas eks ole neil ka tiimijuhtidega mingid kokkulepped, loodetavasti. Sest liigahooaeg algab nädala pärast ja selleks ajaks tuleks uuesti putsad jalga ajada ning enam-vähem mängumehe moodi välja nägema.

Meedia on olnud selle matši suhtes natuke skeptiline, et kunagine hiilgus ja pompöössus on kadunud. Umbes nii, et kui on juba kord selline matš, mängigu see siis ära, ega see suurt midagi ei näita.

Kuid Wembely tuleb rahvast täis ja kui vastamisi on City ja Chelsea, siis mingit uimerdamist ei tule. Vaatemänguline tuleb see kohe kindlasti. Ja väike võitlusmoment veel kõigele lisaks – mõlemad on seni Shieldi võitnud neljal korral.

Veel – esimese tõsisemat sorti debüüdi Chelsea’i peatreenerina teeb Maurizio Sarri, kes on sellel ametipostil olnud vaevalt kuu aega. Sarri on tuntud ka kõva suitsumehena, kes tõmbab nagu korsten, aga Inglismaa staadionitel on see tervistkahjustav tegevus rangelt keelatud. Tundub, et peab ära kannatama, mis muud.

Vaata Chelsea ja Manchester City vahelist Community Shieldi otseülekandes pühapäeval kell 16.55.