TOP 5 halloweeni filmi – Isegi Dracula kardaks

TOP 5 halloweeni filmi Viaplays

Reklaamivaba voogedastuskeskkond Viaplay otsis oma videoteegist välja TOP 5 halloweeni filmi, mis sobivad õudse sügisõhtu sisustamiseks. Selles valikus on nii huumorit kui tõsiselt verdtarretavaid linateoseid. Siin see viisik on, varustatud eestikeelsete subtiitritega ning reastatud filmiportaali IMDB hinde järgi:

“Mida me pimeduses teeme” (“What We Do in the Shadows”, 2014) IMDB hinne 7,6 10st, TREILER

Kolme vampiiri: Viago, Deaconi ja Vladislavi igapäevased püüdlused muutuvas maailmas hakkama saada. Maailmas, kus peab maksma üüri, ööklubides kontrollitakse nägusid, päiksevalgus tapab ja muresid jagub.

“Surnud lumi” (“Dead Snow”, 2009), IMDB hinne 6,3 10st, TREILER

Kaheksa meditsiinitudengit otsustavad lihavõttepühad mägedes veeta. Seal olles kohtavad nad veidrat matkajat, kes räägib hirmutava loo Teise maailmasõja ajal mägedes surnuks külmunud natsidest. Veidi hiljem leiavad noored oma mägimajast natsidele kuulunud varanduse, mida viimased peagi zombidena tagasi nõudma tulevad.

“Nõid” (“The Witch”, 2015) IMDB hinne 6,3 10st, TREILER

Uus-Inglismaal on 1630. aastad. Williamit (Ralph Ineson) ja ta perekonda ähvardab pärast kirikuga seoses uue testamendiga tekkinud lahkheli kogudusest väljaheitmine ning nad otsustavad oma külast lahkuda. Lõpuks leiavad nad uue kodu kummalise metsa veerel farmis. Kui nende viljasaak hävib, pöörduvad pereliikmed paranoiliselt üksteise vastu ning hakkavad umbusaldama tütar Thomasini (Anya Taylor-Joy). Peatselt süüdistatakse Thomasini koguni avalikult nõiduses ning farm ja ta perekond hakkavad kahtlustuste koorma all kokku varisema.

“Ouija: Kurjuse läte” (“Ouija: Origin of Evil”, 2016) IMDB hinne 6,1 10st, TREILER

Los Angeleses läheneb 1960. aastate lõpp. Lesestunud selgeltnägija Alice Zander (Elizabeth Reaser) viib oma eeslinna kodus koos oma kahe tütrega, 15-aastase Paulina (Annalise Basso) ja 9-aastase Dorisega (Lulu Wilson), läbi selgeltnägemise seansse. Selle uue tööriista abil saavutab Alice kontakti müstilise vaimolendiga nimega Marcus, kes vaikselt Dorise üle võimust võtab.

“Halloween” (2007) IMDB hinne 6,1 10st, TREILER

John Carpenteri 1978, a filmi uusversioon. Seekord näidatakse meile mõrtsukas Michael Myersi saatust teise nurga alt. Mis sundis teda vägivaldsele teele asuma ja põhjustas järgnevatel aastatel veriste sündmuste jada?

Viaplays leiad TOP 5 halloweeni filmi kõrval ka muud head kraami. Loe lisaks.