Tipptasemel profipoks Riias: lätlane Mairis Briedis hakkab homme võitlema absoluutse maailmameistritiitli nimel

Profipoksiturniiril World Boxing Super Series (WBSS) astub homme õhtul võistlustulle lõunanaaber Mairis Breidis, kes hakkab ainsa baltlasena poksima sisuliselt absoluutse maailmameistritiitli nimel. Eesti- ja venekeelsete kommentaaridega otseülekannet matšist näeb Eestis ainsana voogedastusteenuses Viaplay.

Spordikanali Viasat Sport Baltic poksikommentaatori Kaupo Arro hinnangul on lätlane Mairis Briedis kindlasti kõigi jaoks tõsiseltvõetav vastane. “Tegu on ikkagi maailmameistriga, kes alistas suhteliselt kindlalt pikaaegse meistri Marco Hucki,” rääkis Arro. “Väike raskekaal on praegu väga ühtlane ja see turniir tuleb väga huvitav. Mina arvan, et kõige andekam selles kaalukategoorias on ukrainlane Oleksandr Usyk, aga ta on profipoksijate seltskonnas kõige väiksema kogemustepagasiga.”

Selle aasta aprillis esimese lätlasena profipoksi maailmameistriks kroonitud Mairis Briedis kohtub homme Riias kuubalase Mike Pereziga. Iiri päritolu, ent Kuubal sündinud 31-aastane Perez on pidanud veerandsada profimatši, millest võite on kogunenud mehe kontole 22. Neist 14 on lõppenud nokaudiga ning kaotusi on tulnud mehel vastu võtta kaks. 32-aastane endine Läti politseiametnik Briedis on võitnud kõik 22 seni peetud profikohtumist, neist 18-s on ta vastase löönud põrandale oimetuks.

Reklaamivaba otseülekanne matšist algab Viaplays kell 21, kaalumine on samas eetris kell 17. Spordikanal Viasat Sport Baltic näitab Briedise esimest matši laupäeval alates kell 21.30.

Briedise matšieelset intervjuud näeb veebilehelt: http://viaplay.ee/livestream/aaa-pre-fight-interview-briedis .

Sel aastal esimest hooaega alustanud profipoksiturniiri WBSS raames üritatakse poksiekspertide sõnul välja selgitada maailma absoluutne parim super keskkaalus (super middleweight, kuni 90,7 kg) ja väikeses raskekaalus (cruiserweight), kuni 76 kg). Kui tavaliselt on profipoksis igas kaalukategoorias neli tõsiseltvõetavat maailmameistrit, kes üldjuhul omavahel ei poksi, siis sel turniiril lähevad just erinevate poksiföderatsioonide parimad omavahel vastamisi. Mõlemas kaalukategoorias võistleb Muhhamad Ali auhinnale kaheksa profipoksijat, kes kõik on TOP15 seas maailma nelja peamise profipoksi föderatsiooni võistlussarjas: WBAs, WBCs, IBFs ja WBOs.

50 miljoni dollarise auhinnafondiga WBSS kestab järgmise aasta 18. maini: veerandfinaalid peetakse septembris ja oktoobris, poolfinaalid esialgse info kohaselt jaanuaris 2018 ning finaalid mais 2018. Kokku tehakse tipptasemel poksimatšidest 14 otseülekannet, millest kõiki näeb Eestis reklaamivabalt voogedastusteenusega Viaplay.