Spordikommentaator Vallot Pukk: minu kohtumised ja juhtumised

TVPlay Sports hakkab teieni tooma meie armastatud spordikommentaatorite lõbusaid lugusid ja huvitavaid seiklusi. TVPlay Sports ja TVPlay Sports+ on ainukesed eestikeelsete kommentaaridega spordikanalid. Mõlemat on võimalik vaadata ka HD kvaliteedis!

Esimesena jagab oma kogemusi spordikommentaator Vallot Pukk: 

“Aastate jooksul on kohtumisi kuulsate ja vähemkuulsate või ütleme edukamate ja natuke madalamal tasemel mängivate või mänginud hokimeestega päris korralikult. Kõike ei hakka üles lugema, aga seda peab küll kohe mainima, et tegemist on olnud eranditult toredate inimestega, kes on mõnusad suhtlejad.

Spordi- ja hokimaailmas pisut kaugemale jõudnud mängijatest näiteks Siim Liivik – tunnen teda päris väikesest saadik, olen temaga teinud mitu intervjuud ja ta on väga suurepärane vestluskaaslane ning lisaks veel väga laia silmaringiga eesrindlik kodanik. Samuti Eesti koondise viimaste aastate liidrite Robert Rooba ja Villem-Henrik Koitmaaga on alati tore kohtuda ja pisut spordijuttu rääkida.

Tänu sellele, et Tallinnas on peetud mitu KHL-i kohtumist, on olnud lühemaid ja pisut pikemaid nö. tribüünialuseid jutuajamisi mitme hokimehega. Näiteks Magnitogorski Metallurgis mänginud esmaklassilise kaitsemängija Chris Lee’ga, kes oli Tondiraba hallist ja Tallinnas vaimustunud. Kas oli tegu puhtalt viisakuse või … Paar lauset sai vahetada ka ainsa viiekordse KHL-i meistri Daniss Zaripoviga. Ja muidugi Läti hokimehed. Riia Dinamo kapten Lauris Darzinš ja hetkel Moskva Spartakisse kuuluv Kaspars Daugavinš olid samuti mõnusad vestluskaaslased.

Kommenteerimisel suuremaid ja keerulisi vahejuhtumeid pole olnud. Kuid – Tondiraba hallis KHL-i mängu kommenteerides kadus ära igasugune internet (sest rahvast oli nii palju!) ja seetõttu tuli juttu edasi rääkida ilma igasuguse kõrvalise abita. Kommenteerimise algusaegadel juhtus paar korda nii, et enne mängu algust sai miskipärast valede meeskondade nimekirjad välja prinditud ja kui mäng algas, siis … oli natuke pabistamist ja liigset sahmimist.

Aastate jooksul olen saanud erinevaid alasid kommenteerida koos endiste tippsportlaste ja ala suurepäraste asjatundjatega. Näha, kuidas Mart Poom on valmistunud ette üheks jalgpalli Meistrite liiga mänguks, oli elamus omaette. Mees, kes on ise suures jalgpallis sees olnud, tuleb ja tal on mitu paberit täis kirjutatud! Ja eraldi teema on veel tõstmistreenerid. Nendega koos eetris juttu teha, on samuti olnud puhas nauding. Ja kui veel poole öö ajal pannakse sind harjavarre abil tõstmistehnikaid harjutama, siis … mida ägedamat ja ootamatumat veel olla saab. Niimoodi juhtus, kui tõstmise MM toimus Anaheimis ja ajavahe polnud sugugi meie ajavööndi kasuks!”