Snuuker Viaplays – suurturniir värvikate maailma tippudega eesotsas

Snuuker - Champion of Champions Viaplays LIVE - Viaplay news

Snuukrist ei tea meist keegi õigupoolest suurt midagi. Eks igaüks ole oma rõõmuks kiid käes hoidnud ja palle toksinud, aga sellelgi alal on omad megastaarid ja liiguvad korralikud rahad ning jätkub parasjagu ka skandaale. Coventrys alanud suurturniiri – Champion of Champions aegu on paslik mõned tähtsamad saavutused ja miks mitte ka skandaalid üle rääkida. Miks muidu selline spordiala nagu snuuker Viaplays üldse on?

Turniiri auhinnafond pole „üldse paha“. Nö. suures potis on 370 tuhat naelsterlingit, võitja saab tšeki sajale tuhandele. Raha jagub ka esimeses ringis väljakukkujale – 12 500 naela kulub ka „marjaks ära“.

Esimese asetusega on legendaarne John Higgins, kes on oma karjääri jooksul võitnud 29 suurturniiri, sama palju esikohakarikaid on ka kuulsal Ronnie O’Sullivanil. Rohkem võite on vaid nüüdseks juba snuukrimänguga lõpparve teinud Stephen Hendryl – 36. Seejuures on kõikide meeste auhinnaraha ligi kümme miljonit naela.

Seesama O’Sullivan, kes muuseas mängib võrdselt hästi nii parema kui vasaku käega, on pehmelt öeldes värvikas kuju, kes üsna tihti annab tänuväärt materjali kõmumeediale. Ta on olnud pahuksis nii alkoholi kui uimastitega, oma halvimatel päevadel on ta tunnistanud, et snuukri mängimine on tema elu suurim viga. Ja näiteks töötas ta ühe aasta sõbra seafarmis … Tema vanemad pidasid aastaid Londonis kesklinnas Sohos, sekspoodide ketti.

Turniiril küll teise asetusega, aga valitsev maailmameister ja edetabelijuht Mark Selby on oma kodulinna Leicesteri vutiklubi paadunud fänn. Veel enam – suisa mõistusevastase kokkusattumusena võitis Selby 2016. aasta MM-i finaali vaid 11 minutit pärast seda, kui Leicester kindlustas endale läbi aegade esimese Inglismaa meistritiitli.

Ueilslase Ryan Day noorem vend Rhys on kuulunud mõnda aega tagasi Manchester City hingekirja, paraku platsile ta selle tiimi eest ei saanudki …

Neil Robertson on ainus austraallane, kes on võitnud snuukeri tiitlivõistluse. MM-tiitli võit tuli talle 2010. aastal. Lisaks on ta üheni kümnest mängijast teinud triple’i ehk tulnud maailmameistriks, võitnud Mastersi ja Suurbritannia lahtised meistrivõistlused.

2015. aasta maailmameister Stuart Bingham ei saa turniiril osaleda, sest talle määrati kuuekuuline võistluskeeld. Inglane nimelt tegi enda ja konkurentide matšidele panuseid. Lisaks trahviti teda 20 000 naelaga.

Vaata snuukri suurturniiri otseülekannetena Viaplays kuni 12. novembrini.

Mis Viaplays veel toimub? Loe lähemalt.