Rannus Ervin: Red Bulli ring ahvatleb suurima kiirusega

Austrias asuvad Spielberg Red Bulli ring ja Brno ringrada, kus toimus eelmine MotoGP etapp, on väga erinevad.

Kui Brno oli lai, pikk, voolavate ja laugete kurvidega ning tehniliselt nõudlik, siis Red Bulli ring on pidur-gaas, pidur-gaas ehk väga suure kiirusega rada. Keskmine kiirus on 182 km/h  ja see on ühtlasi  sarja kõige kiirem. Rada koosneb pikkadest sirgetest ning kurve on ainult 8.

Küll ei ole tegemist lihtsa rajaga, sest kõrguste vahed on väga suured ja pidurdused peavad olema ülimalt tugevad. Juhul, kui juhtub vihma tulema, on Red Bulli ring ohtlik. Vihm koguneb madalamatesse rajalõikudesse ja 300 km/h peal jõuline pidurdamine nõuab suurt keskendumist ja ettevaatlikust.

Suurima eelise saavad siin rajal väga hea kiirenduse ja suurima kiirusega tsiklid. Teatavasti on nendeks Ducatid ja näib, nagu oleks see rada just Ducatide jaoks ehitatud. Eelmise aasta duelli Marquezi ja Dovizioso vahel mäletavad kõik. Kui seni oli Marquez duellides löömatu, siis just Dovizioso oli see, kes eelmisel aastal esimest korda otseses võitluses Marquezi edestas.

Sel hooajal on Repsol Honda parem ratas ja nende kiirendust on oluliselt parandatud, mis on just Red Bull ringil oluline. Samuti ei ole Marquez oma allajäämist unustanud ja seda suurem motivatsioon on sellel aastal võita. See ei saa lihtne olema, sest mitte ainult Dovizioso, vaid ka Lorenzo ja Petrucci soovivad võitu ja see on mõlemale Ducati piloodile jõukohane.

Mis saab Yamaha sõitjatest? Yamaha on hea ratas, mis hoiab joont, pöörab ja pidurdab hästi, kuid tagumise rehvi kiire kulumine sõidu kestel jätab nad kõrgest mängust Austrias välja. Kui Valentino Rossi neljas koht Brnos oli töövõit, siis nii kõrget kohta ma talle Austrias ei pakuks. Yamaha sõitjate jõudmine viie parema hulka on hea tulemus. Kes neid kolmest seda suudab, see on juba ise küsimus.

Arvan, et Ducati kaksikvõitu me Austrias ei näe, kuid poodiumil võib kaks Ducatit olla. Ühes võib kindel olla: suurt võidusõitu ja duelle me näeme ja enne viimast ringi pole midagi selget.

Otseülekandeid MotoGP Austria etapi võidusõidust näeb pühapäeval alates kell 11.40 spordikanalil TVPlay Sports (endine Viasat Sport Baltic) ja voogedastusteenusega Viaplay.