Rannus Ervin: mis ootab ees Argentiinas?

Termas de Rio Hondo on sõitjate lemmik, vaatamata sellele, et teekond sinna pole just kõige lihtsam. Palju on vaja läbida nii kilomeetreid kui tunde, enne kui kohale jõutakse. Kuid see kõik tasub ennast kuhjaga ära, sest sellist atmosfääri nagu Termas de Rio Hondos, mujal ei kohta ja loomulikult Jarno Zaffelli suurepäraselt konstrueeritud rada on see, mis kutsub. Paljud sõitjad peavad seda rada oma lemmikuks ning siia tullakse alati suurte ootustega. Põhjuseid on mitmeid, aga võibolla suurim on see, et rada sobib sisuliselt kõikidele tsiklimarkidele, mis motoGP klassis sõidavad. Rada pakub kõiki elemente, mis aitavad näidata nii sõitjate kui rataste parimaid külgi.

Sellel aastal on rada saanud uue asfaltkatte, mis teeb meeskondade elu raskeks, sest puudub kogemus uue rajakatte ja Michelin rehvide koostööst. 2014. aastal, kui Argentiina MotoGP-d võõrustama hakkas on siin võitnud ainult Hondad ja Yamahad. Tegelikult on siin domineerinud Marq Marquez,

kuid paraku 2015. ja 2017. aasta kukkumised ei ole andnud talle nelja võitu. Sellel aastal on kõik palju keerulisem ja kindlasti huvitavam. Lisaks tehase Honda ja Yamaha sõitjatele on väga tugev Johann Zarco, kellele peaks see rada ideaalselt sobima. Kiired on Suzukid, sest ka nemad tunnevad ennast siin väga hästi ja loomulikult Andrea Dovizioso, kes Kataris võidu võttis ja samade mõtetega Argentiinasse tuleb. Ducati ei ole varasemalt selle raja konfiguratsiooni üle rõõmustanud, aga selle aasta Ducati on parem kui varem ja Dovizioso väga enesekindel ja kiire.

Sõitjad ise on hooaja-eelselt öelnud, et vähemalt 10 sõitjat on võimelised võitma, ükskõik millisel rajal, aga Termas de Rio Hondo on kindlasti üks nendest, mis annab just nimelt neile kümnele erinevale sõitjale selle võimaluse. MotoGP otseülekannetele saab kaasa elada Viasat Sport Balticu ja Viaplay vahendusel.