Oscarid – Raivo E. Tamm hoiab oma lemmikule pöialt

Oscarid tulid taas. Oscarite 90. juubeliüritus toimus sel nädalavahetusel, 4. märtsil Dolby teatris, Hollywoodis. Õhtujuhiks oli juba teist aastat järjest ameeriklaste üks lemmikumaid saatejuhte Jimmy Kimmel, kellele olid abiks Michael Strahan, Wendi McLendon-Covey, Sara Haines, Krista Smith ja Dave Karger.

Oscareid jagati kokku 24. kategoorias ning nominentide hulgas oli filme, mis Viaplay videoteegis üleval, näiteks “Kao ära”, “Logan” ja nii suurte kui väikeste vaieldamatu lemmik “Boss beebi”i.

Raivo E. Tammele, kes andis hääle filmi “Boss beebi” peaosalisele ehk beebile, tuli Oscari nominatsioon meeldiva üllatusena. ”Ei ole viimastel aastatel üldse jälginud Oscarite jagamisi ja ma polnud nagu varem seda endale teadvustanud, et ka animafilmid Oscarile kandideerivad,” tunnistab Tamm, “aga “Boss beebi” lugu on ju lahe, nii et tal võib ju isegi šanssi olla!” 

Paraku nii, aga ei läinud, kuid nominatsioongi on väärt tunnustus.

Viaplay videoteegis olevad Oscari-nominendid

Parim animeeritud film

“Boss beebi” (“The Boss Baby”, 2017) 

Tim Templeton on oma vanemate tähelepanu keskpunktis. Kuni hetkeni, mil ta kohtub oma uue vennaga – peenes ülikonnas ärivaistuga beebiga. Nad asuvad vendadele kohaselt kohe üksteisega sõdima – alandavatest vempudest kuni mõõduka puskimiseni. Ent nad unustavad oma erimeelsused, kui boss beebi oma peamise plaaniga lagedale tuleb – ta kavatseb võita tagasi tähelepanu, mida pööratakse nende peamistele rivaalidele, armsatele kutsikatele. Koos kirju lastekambaga üritab see veider paar saboteerida peatselt toimuvat lemmikloomade kokkutulekut, et võita beebidele tagasi positsioon nunnupüramiidi tipus.

Tegelastele andsid hääle Raivo E. Tamm, Ron Jonathan Singson, Toomas Tross, Veikko Täär, Katariina Unt, Juss Haasma, Aleksander Eelmaa, Jarmo Reha, Anna Pauliine Kaare, Lennart Võigemast, Garmen Tabor, Tõnis Niinemets, Merit Männiste, Lorete Müürsepp, Mark Oja.

Parim konandatud stsenaarium

Logan” (“Logan”, 2017) 

Mutante ähvardab väljasuremine. Üksildane ja rusutud Logan saadab päevi õhtusse Mehhiko piiri asustamata lõigul asuvas varjendis juues ja rendiautojuhina piskut teenides. Ta kaaslasteks paguluses on heidikust Caliban ja haiglane Professor X, kelle vägevat mõistust halvavad aina hullemad haigushood. Ent Logani katse eraldatuses elada lõpeb ootamatult, kui ilmub välja saladuslik naine, kes esitab tungiva palve, et Logan saadaks üht erakordset neiut ohutusse paika. Peatselt, kui Logan peab ellujäämise nimel pistma rinda surmavate jahipidajatega ja ühe kurjamiga enda minevikust, tulevad küünised taas välja. See lahing saadab maailmast räsitud sõdalase teekonnale oma eesmärgi täitumise suunas.

Parim film

“Kao ära” (“Get Out”, 2017, rež: Jordan Peele) 

Chris on jõudnud oma pruudi Rose’iga sinnamaani, et on aeg kohtuda neiu vanematega, ja ta kutsutakse nädalavahetuseks Rose’i vanemate maakodusse. Esmalt arvab Chris, et neiu perekonna liialdatult külalislahke käitumine on tingitud närvilisest suhtumisest tütre mustanahalise kallima vastu, ent nädalavahetuse edenedes paljastavad mitmed aina kohutavamad avastused talle tõe, mida ta poleks eales oodata osanud.

Just “Kao ära” sai oodatud Oscari. Kokku kandideeris film küll neljale auhinnale, kuid parima käsikirja eest saadi Kuldmehike siiski kätte.

Selleks aastaks on Oscarid jagatud, kui Viaplays on rohkem kui 600 filmi, mis on nominatsiooni Sinu filmiauhindadele kindlasti väärt.