Piljarditandem Grabe / Mägi osalevad paarismängu MM-il

Grabe ja Mägi (Foto: Kristjan Kuusik)

Teisipäeval Hiinas Shanghais algavatel piljardi paarismängu MM-il astuvad 32 paari seas võistlustulle ka Eesti parim piljardisportlane Denis Grabe ning noor tulevikulootus Mark Mägi.

World Cup of Pool nimeline turniir toob kokku maailma parimad piljardisportlased 32-st riigist. Paarismängu MM-il jagatakse parimate vahel auhinnafond mille suuruseks on lausa 250 000 USA dollarit.

Eesti paar on üle mitme aasta paarismängu MM-il taas esindatud. Kutse turniiril osaleda saadi tänu asjaolule, et Grabe on viimastel rahvusvahelistel suurturniiridel näidanud väga head minekut ning taganud hea positsiooni nii maailma kui ka Euroopa edetabelites. Maailma edetabelis hoiab Grabe 54. kohta ning Euroopa edetabelis kõrget 5. kohta.

Kui Grabe on varasemalt samal turniiril juba osalenud siis tema noor paariline Mark Mägi on senini osalenud vaid Euroopa tiitlivõistlustel. Seda üsna edukalt – kahelt viimaselt juunioride EM-ilt on Mägil ette näidata nii hõbe kui pronksmedal.

Eesti kahe-mehe meeskond teeb turniiriga algust neljapäeval, kui esimeses ringis minnakse kokku tugeva Hiina A koondisega, kes on ka turniiri üks favoriite.

Turniiri kohtumisi saab jälgida Viasat Sport Balticu ja Viaplay vahendusel.