Piljardi parimad: Euroopa vs USA LIVE

Piljardi parimad: Euroopa vs USA LIVE

USAs Las Vegases algab täna piljardiaasta üks oodatumaid võistlusi Mosconi Cup, kus Euroopa parimad profimängijad võtavad mõõtu USA parimatega. Kõrgtasemel piljardi toob vaatajateni otsepildis ja eestikeelsete kommentaaridega voogedastusteenusViaplay.

Eesti Piljardi Föderatsiooni presidendi Kristjan Kuusiku hinnangul on tänavu 24. korda peetav Mosconi Cup piljardiaasta üks oodatumaid profivõistlusi, kus USA viis parimat piljardisportlast on vastamisi Euroopa viie parimaga. “Ameerika legendaarse piljardimängija ja 15-kordse maailmameistri William Joseph Mosconi järgi nime saanud meeskondlik turniir on pealtvaatajatele väga atraktiivne ning pakub tavapärasest rohkem hasarti ja närvikõdi,” rääkis ta. “Mosconi Cupil ihkab osaleda iga piljardisportlane, mistõttu on konkurents võistlusele väga tihe – punkte sinna pääsemiseks saab koguda vaid maailma suurimatelt turniiridelt.”

Kristjan Kuusik meenutas, et kui Mosconi Cupi esimesel 12 aastal võitis USA koondis Euroopat koguni 10 korral, siis viimase kümne aasta jooksul on lausa üheksal korral edukad olnud eurooplased. “Läbi ajaloo on ühel korral 2006. aastal mängitud ka viiki, kuid praeguse reglemendi kohaselt ei ole turniiri viigiga lõppemine võimalik,” lisas Kuusik.

Tänavuse Mosconi Cupi auhinnafond on 150 000 USA dollarit (üle 126 000 euro), millest võtjameeskonna iga liige teenib 20 000 dollarit (ligi 16 900 eurot) ning kaotajameeskonna liikmed täpselt poole vähem. Oma kontinenti esindavad piljardimängijad valitakse Mosconi Cupile teiste tippturniiride tulemuse järgi.

Esimene eestikeelsete kommentaaridega otseülekanne Mosconi Cupilt algab Viaplays täna kell 21, turniirivõitja selgub Eesti aja järgi reede, 8. detsembri esimestel tundidel. Osa otseülekannetest profipiljardi tippturniirilt näitab ka  Viasat Sport Baltic.

Lisaks piljardile näitab Baltimaade suurim voogedastusteenus Viaplay otseülekandeid Inglismaa jalgpalli kõrgliiga Premier League ja UEFA Meistrite liiga mängudest, F1 vormelisarjast, Moto GP-st, profipoksi matšidest ja teistelt spordi tippsündmustelt ning otsepildis Baltimaade juhtivat spordikanalit Viasat Sport Baltic. Viaplay koondab rohkem kui 5000 tundi eestikeelse tõlkega filme, telesarju ning lasteprogrammi, mida saab reklaamivabalt vaadata arvutist või nutiseadmest. Tule loe lähemalt!

Teenuse kasutamiseks tuleb luua kasutajakonto veebilehel www.viaplay.ee ning seejärel laadida soovi korral oma nutiseadmesse Viaplay äpp (iOS, Android). Nutiseadmest saab videostriimi suunata Google Cast voogedastaja abil ka telerisse suurele ekraanile.