Parim jõulukink – Der Klassiker

Der Klassiker DFB Pokal

Jõulukink Viaplaylt ehk Der Klassiker juba täna õhtul! Tavaliselt kohtuvad nad alles finaalis või halvimal juhul poolfinaalis, aga seekord on jalgpallijumalad sättinud asjad nii, et Saksa megaklubid Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia saavad karikasarjas kokku juba kaheksandikfinaalis. 

Selline maiuspala jõulupühade alla, mida hing veel tahta võiks!

Kahe suurklubi omavahelisi dramaatilisi ja vähemhuvitavamaid kohtumisi võibki üles lugema jääda, aga fakt on see, et sel hooajal on Bayern (nagu enamasti ikka) poole tšempionaadi peal teistest kaugel ees ja läheb järjekordse tiitli poole. Seega – kui Borussia midagi ka võita tahab ja miks ei peaks tahtma, tuleb kolmapäeval võit ära võtta. Aga see saab olema põrgulikult raske, mängitakse veel ka ju Münchenis.

Mõlemad klubid on sel hooajal üle elanud päris palju – juba peatreeneri vahetus on väga konkreetne muutus. Kui Bayernit asus vanameister Jupp Heynckes juhendama oktoobris, siis Borussia juhtkond võttis olukorra kohendamiseks sarnase sammu ette alles hiljuti – Peter Stöger asendas Peter Boszi napp kaks nädalat tagasi. Vähemalt esialgu künnab „uus ader“ hästi – viimased kaks liigamängu on võidetud. Aga nüüd seisab ees kõige tõsisem eksam.

Kahjuks kõiki suurnimesid me seekord Allianz Arenal ei näe. Vigastused on vähemalt mõneks ajaks platsi kõrvale viinud Bayerni poolelt Manuel Neueri, Arjen Robbeni ja Thiago Alcantara ning Borussiast Gonzalo Castro, Marco Reusi, Mario Götze, Maximilian Philippi and Lukasz Piszczeki.

Väga tabavalt ja konkreetselt võttis eelseisva supermängu kokku praegune Bayerni, aga endine Borussia mängija Mats Hummels: „Ilmselgelt on see Saksamaa tähtsaim vutimatš.“ Küll see mees teab, mida räägib.

Ühesõnaga – isegi kui Hummels või kes iganes teine asjaosaline poleks niimoodi öelnud, tuleb kolmapäeval algusega kell 21.40 seda mängu Viaplay’st vaadata. Kommenteerivad Indrek Petersoo ja Marko Kristal.

Kui Saksamaa klubijalgpall ja Der Klassiker pole Sinu jaoks, siis vaata, mida Viaplayl Sulle veel pakkuda on.