Nooleviske tippturniirist tehakse eestikeelsete kommentaaridega otseülekanded

Iirimaal algab täna nooleviske ehk dartsi tippturniir Unibet World Grand Prix, mida eestikeelsete kommentaaridega näeb reklaamivaba voogedastusteenuse Viaplay ja spordikanali Viasat Sport Baltic kaudu.

Spordikanali Viasat Sport Baltic sisujuhi Kalev Kruusi sõnul on täna Dublinis algav Unibet World Grand Prix maailmameistrivõistluste ja World Matchplay järel suuruselt ning olulisuselt kolmas dartsi turniir, kus joonele astub maailma absoluutne paremik. “Võistlustules on ülemaailmse edetabeli 32 parimat mängijat, nende hulgas puhkepausilt naasnud dartsimaailma praegune valitseja Michael van Gerwen, kes eelmise aasta World Grand Prix võitjana tiitlit kaitsta soovib,” rääkis Kruus. “Kerge see ülesanne olema ei saa, vaatamata sellele, et turniiri otsustas vahele jätta ennast pensionile sättiv elav legend Phil Taylor.”

Nooleviske turniiri muudab vaatemänguliseks double-in ja double-out formaat, mis tähendab, et kõiki sette alustatakse ja lõpetatakse duubliviskega. Tipptasemel võistluse auhinnafond on 400 000 Inglise naela, millest võitja saab 100 000.

Esimene eestikeelsete kommentaaridega otseülekanne dartsi tippturniirilt algab Viaplays ja Viasat Sport Balticus täna kell 21, tiitlivõitja selgub järgmisel laupäeval kell 22 algavas finaalis. Võistlust kommentaarivad Eesti Dartsi Liidu juhatuse liikmed Marek Tiivel ja Raido Kadopa.
Esimesed andmed Inglise noolemängust ehk dartsist on pärit 14. sajandist. World Grand Prix’d korraldab Professional Darts Corporation (PDC) alates 1998. aastast. Eestisse jõudis Inglise noolemäng 1980. aastate lõpus, esimene nooleklubi loodi aastal 1997 ning Eesti Dartsi Liit aastal 2004.

Lisaks dartsile näitab Baltimaade suurim voogedastusteenus Viaplay otseülekandeid Inglismaa jalgpalli kõrgliiga Premier League ja UEFA Meistrite liiga mängudest, F1 vormelisarjast, Moto GP-st, profipoksi matšidest ja teistelt spordi tippsündmustelt ning otsepildis Baltimaade juhtivat spordikanalit Viasat Sport Baltic.   Viaplay koondab rohkem kui 5000 tundi eestikeelse tõlkega filme, telesarju ning lasteprogrammi, mida saab reklaamivabalt vaadata arvutist või nutiseadmest. Teenuse kasutamiseks tuleb luua kasutajakonto veebilehel www.viaplay.ee ning seejärel laadida soovi korral oma nutiseadmesse Viaplay äpp (iOS, Android). Nutiseadmest saab videostriimi suunata Google Cast voogedastaja abil ka telerisse suurele ekraanile.

Viaplays toimub veel palju põnevat. Loe lähemalt!