Noolevise teeb rikkaks? Londonis selgitatakse maailma parimad dartsimängijad

noolevise ehk darts Viaplays

Noolevise toob Londonisse maailma tipud, sest täna algavad dartsi maailmameistrivõistlused, mille võitja kasseerib auhinnarahana sisse üle 530 000 euro. Kogu MM-i näeb otsepildis ja eestikeelsete kommentaaridega voogedastusteenuses Viaplay ning osa ülekandeid ka spordikanalis Viasat Sport Baltic.

Spordikanali Viasat Sport Baltic sisujuhi Kalev Kruusi sõnul on täna Londonis algav PDC World Darts Championship aasta kõige oodatuim dartsiturniir. “Tänavu 25. juubelit tähistavast võistlusest kujuneb tõeline gigantide heitlus, kus viskejoone taha astub maailma dartsimängijate absoluutne paremik,” rääkis ta. “72 tippmängija konkurentsis soovib oma tiitlit kaitsta kahekordne maailmameister Michael van Gerwen, kuid esile on kerkinud suur hulk noori näljaseid mängijaid, kes selle talle võimalikult keeruliseks teevad. Kõik ootavad dartsimaailma hetkevalitseja Gerweni ja selle spordiala elava legendi Phil Taylori suurt duelli. 16-kordne maailmameister Taylor on otsustanud oma pikale, säravale ja väga edukale karjäärile punkti panna just täna algaval MM-il ning annab kindlasti vägeva lahkumisetenduse.”

Kalev Kruusi kinnitusel muudab dartsiaasta kõige olulisema turniiri vaatemänguliseks ja haaravaks set-legs formaat, kus ühe seti võitmiseks on vajalikud kolm mänguvõitu. “See formaat soosib väga pingelisi heitlusi meeste vahel, mida on ka telepildi vahendusel põnev jälgida,” lausus Kruus. “Meil on põhjust kaasa elada põhjanaabritele, sest maailmameistrivõistlustel astuvad võistlustulle koguni kaks soomlast Kim Viljanen ja Marko Kantele.”

Ka Eesti Dartsi Liidu eestvedaja Marek Tiiveli hinnangul on konkurents dartsimaailma tipus väga tihedaks läinud. “Toon näiteks Šoti superstaarid Gary Andersoni ja Peter Wrighti, Daryl Garney Põhja-Iirimaalt ja Mensur Suljovici Austriast,” ütles Tiivel. “Aga nende kõrval tasub MM-il jälgida ka Rob Crossi, kes ühtegi suurturniiri veel võitnud ei ole, aga 10 kuuga on mees mänginud ennast maailma absoluutsesse tippu ja igal ülesastumisel on jõudnud aina lähemale sellele, et kohe-kohe võtab ka ühe suure karika ära. Siiski julgen pakkuda, et näeme sel aastal kahe suure vastase Michael van Gerweni ja Phil Taylori finaali. Siin on intriigi ka kõige rohkem ning mõlemad teavad kuidas üksteist alistada.”

Londonis Alexandra Palaces algava PDC World Darts Championship’i auhinnafond on 1,8 miljonit Inglise naela (üle 2,4 miljonit euro), millest võitja saab auhinnarahana 400 000 naela (üle 530 000 euro). Tänavuse maailmameistritiitli nimel hakkavad heitlema 72 maailma parimat dartsimängijat.

Esimene otseülekanne nooleviske maailmameistrivõistlustelt Londonist algab voogedastusteenuses Viaplay täna, 14. detsembri õhtul kell 21. MM-i poolfinaalid peetakse 30. detsembril algusega kell 21.30 ning maailmameister selgub juba uue aasta esimesel päeval kell 22.

Kõik nooleviske otseülekanded on Viaplays eestikeelsete kommentaaridega ning neid on võimalik 48 tundi jooksul ka järele vaadata. Võistlust kommenteerivad Eesti Dartsi Liidu eestvedajad Marek Tiivel ja Raido Kadopa.

Esimesed andmed Inglise noolemängust ehk dartsist on pärit 14. sajandist. Maailmameistrivõistlusi korraldab Professional Darts Corporation (PDC) alates 1994. aastast. Noolevise jõudis Eestisse 1980. aastate lõpus, esimene nooleklubi loodi aastal 1997 ning Eesti Dartsi Liit aastal 2004.

Ülekandeid näed SIIT.

Viaplays toimub veel nii mõndagi huvitavat. Tule loe lähemalt.