Narva jõe sillalt leitakse Riigikogu liikme laip: nii algab uus versioon menusarjast “Sild”

Eestis esilinastub Venemaa versioon menukast krimisarjast “Sild”, kus mängivad armastatud eesti näitlejad Guido Kangur, Andrus Vaarik, Katariina Lauk, Elina Purde, Kristjan Sarv ja teised. Eestis näeb uue sarja kogu esimest hooaega reklaamipausideta vaid voogedastuskeskkonnas TVPlay Premium.

 

Uus sari “Sild” (venekeelse originaalpealkirjaga “Most”) algab sellega, et Narva sillalt leitakse Eesti parlamendiliikme Katrin Joala surnukeha. Kuna see on asetatud täpselt Eesti-Vene piirile, hakkavad juhtumit ühiselt uurima mõlema riigi politseinikud: polkovnik Maksim Kazantsev (mängib Mihhail Porotšenkov) ja vanemkomissar Inga Veermaa (Ingeborga Dapkunaite). Peagi selgub, et tegemist on kahe erineva naise kehaga, kellest ülemine pool on Katrin Joala oma, alumine kuulub aga aasta varem kaduma läinud noorele venelannale Olga Suhhovale.

 

Politseiniketandemil tuleb sarjas uurida rida hästi ettevalmistatud ja toimepandud kuritegusid, millega püütakse anda ühiskonnale “sõnumeid” sotsiaalsest ebaõiglusest. Ajapikku selgub, et kurjategija ainult teeskleb tõe eest võitlemist ning tema motivatsioon on isiklik kättemaks, kusjuures kurikaela põhivaenlaseks on üks politseinikest.

 

Eesti näitlejatest mängivad seriaalis “Sild” Andrus Vaarik (tapetud Katrini Joala abikaasa), Guido Kangur (Tallina politseiprefekt Helmar Tuulas), Katariina Lauk (advokaat Mägi), Elina Purde (Eesti kriminaalpolitsei inspektor Vilma), Kristjan Sarv (Eesti kriminaalpolitsei ekspert-kriminalist), Meelis Rämmeld (Arvo Mägi), Marta Laan (Helga), Leino Rei (Lena isa) ja Indrek Taalmaa (episoodis).

 

Eesti tippnäitleja Guido Kanguri sõnul meeldib talle originaal “Sild” väga, kuna selles sarjas on pinget ning väga hea režissööri- ja näitlejatöö. “Enne võtetele minemist vaatasin iga kord uuesti Taani-Rootsi “Silla” osasid,” rääkis Kangur. “Kuigi adaptsioonis ju põhimõtteliselt midagi väga muuta ei tohtinud, selgus võtetel, et muudatusi oli ikkagi palju. Vene versiooni tegijad olid minu meelest täiesti ära unustanud selle, mis oli originaalis.”

 

Uue sarja tegevus toimub peamiselt Narvas, kuid lisaks on võtteid tehtud ka Ivangorodis, Tallinnas ja Peterburis.

 

Venemaa telekanalis NTV tänavu mais esilinastunud “Sild” põhineb samanimelisel Taani-Rootsi menusarjal (originaalpealkiri “Broen/Bron” ), mida on näidatud rohkem kui 100 riigis, sealhulgas Eestis. Taani-Rootsi hinnatud krimisarja “Sild” on alates 2011. aastast valminud neli hooaega ning see on filmiportaalis IMDBs kogunud keskmiseks hindeks 8,7 10st ja filmiportaalis Rotten Tomatoes skooriks 100%. Eesti-Vene versioon originaalist on kolmas adaptsioon pärast Mehhiko-USA sarja “Sild” ning Suurbritannia-Prantsusmaa ühisseriaali “Tunnel”.

 

Reklaamivabast voogedastuskeskkonnast TVPlay Premium näeb “Silla” tervet esimest hooaega, mis koosneb kümnest 50-minutisest episoodist. Sarjast on tulemas ka teine hooaeg.