Meeste käsipalli EM’il on favoriitideks Prantsusmaa ja Taani

käsipalli EM

Horvaatias peetava meeste käsipalli EM’i tänastes poolfinaalides on favoriitideks kolmekordne tiitliomanik Prantsusmaa ja kaks korda kuldmedali võitnud Taani, leiavad spordikanali Viasat Sport Baltic käsipallispetsialistid Mihkel Jürisson ja Martin Lillepea.

Spordikanali Viasat Sport Baltic käsipallispetsialisti Mihkel Jürissoni sõnul on esimene, “romaani” poolfinaal Prantsusmaa poole kaldu peamiselt prantslaste võistkonna sügavuse tõttu. “Vahegrupi viimases mängus meeleheitlikult võitu vajavate peoperemeeste horvaatide vastu võisid nad kasutada muretult teist ešeloni ja võitsid siiski. Hispaania seevastu on pidanud nägema palju rohkem vaeva ning pole olnud nii muljetavaldav,” rääkis Jürisson. “Teise, “skandinaavia” poolfinaali soosikuks kipun pidama Taanit, ehkki vahe selles paaris on oluliselt väiksem kui esimeses poolfinaalis. Ka Rootsil on tagaliinis viskejõudu (Johan Jakobssoni vigastusega väljalangemise järel paraku küll oluliselt kahanenud kujul), kvaliteetsed ääremängijad ja kindlasti mitte vastastest kehvemad väravavahid. Taani pole seni näidanud veel kullaprooviga kvaliteeti oma mängudes, aga Rootsi mängukvaliteet on olnud veelgi kõikuvam.”

Viasat Sport Balticu teise käsipallikommentaatori Martin Lillepea hinnangul edeneb Prantsusmaa oma suure sihi poole ehk Käsipalli EM’i tiitli suunas nagu tank. “Nad pole terve turniiri vältel lubanud endale libastumist, mida kahjuks ei saa öelda teiste poolfinalistide kohta, kes on kohati näidanud väga heitlikku mängu. Prantsusmaa meeskond on väga hästi komplekteeritud ja kvaliteeti jätkub nii kaitses kui ka rünnakul. Kaitse on kindlasti parim, mida tänavusel turniiril olen näinud. Rünnak on nende nõrgem lüli, kuid siiani on kaitse hästi pidanud, mis omakorda on andnud võimaluse puhata nende kõige suuremal staaril Nikola Karabaticil. Hispaania alustas käspalli EM’i vägevalt , kuid seejärel komistas nii Taani kui ka Sloveenia otsa. Samuti on hispaanlaste tugevuseks kaitse, kuid nemad toetuvad rohkem oma suurepärase väravavahtide duo Perez de Vargas – Corrales oskustele. Rünnakul kasutatakse endiselt neile omast pikka palli liigutamist, mis tavaliselt päädib kavala sööduga joonele. Prantsusmaa on küll kerge favoriit, kuid kui peaks neil olema veidike kehvem päev, siis Hispaanial on kvaliteeti piisavalt, et iga väike libastumine enda kasuks pöörata,” rääkis ta.

Lillepea hinnangul tõotab käsipalli EM’i Skandinaavia duell tulla huvitav ja ettearvamatum. “Taani on näidanud küll stabiilset minekut ja oma tavapärast tehnilist käsipalli, kus väga suur osa on ääremängijatel. Samas on selgelt alavormis nende suurim staar Mikkel Hansen ja see võib neile lõpuks kalliks maksma minna. Paremsisemise koht on ka küsimärk, sest pikka aega sel positsioonil vaieldamatult parim mees Kasper Söndergaard lõpetas koondisekarjääri ja keset turniiri meeskonda toodud Peter Balling näitas küll kahes esimeses mängus oma kvaliteeti, kuid peale seda pole enam säranud. Ballingu kahjuks räägivad tema väiksemapoolsed gabariidid, mis tugevama ja võimsa kaitse vastu ei sobi. Rootsi mäng on kõikunud sellel suurturniiril nagu ameerika mägedel suurte tõusude ja mõõnadega. Alustuseks saadi üllatuskaotus Islandilt, kuid siis võeti kõikide üllatuseks väga veenev võit võõrustaja Horvaatia üle. Poolfinaalikoht tuli üle noatera ja võrdsete punktide juures sai määravaks just see võit Horvaatia üle. Taani on väikest viisi soosik selles paaris,” selgitas ta.

Käsipalli EMi poolfinaale näeb eestikeelsete kommentaaridega voogedastuskeskkonnas Viaplay täna õhtul kell 19 (Prantsusmaa-Hispaania) ja kell 21.30 (Taani – Rootsi) ning kordusena spordikanalis Viasat Sport Baltic laupäeva öösel ja varahommikul. Pronksimatš on eetris pühapäeval kell 19.30 ning tänavune Euroopa meister selgub kell 21.25 algavas finaalmängus.