Eesti esitõstja Mart Seim MM-st: nii kõva tõstmisvõistlust pole 10 aastat olnud

Mart Seim MM-st: nii kõva tõstmisvõistlust pole 10 aastat olnud

2017. aasta MM on viimase 10 aasta kõige kõvema tasemega tippvõistlus, lausus Eesti esitõstja Mart Seim, kes koos koondisekaaslase Leho Pendiga peagi USAs võistlustulle astub. Eesti sportlasi näeb MM-il otsepildis ja eestikeelsete kommentaaridega voogedastusteenuses Viaplay ning spordikanalis Viasat Sport Baltic.

Üliraskekaaslase Mart Seimi hinnangul on konkurents tõstmise MM-il ülimalt tihe. “Ma ei mäleta viimasest 10 aastast niivõrd kõva võistlust, kui seda Anaheimis näha saab” rääkis Seim. “Tippvormis on iraanlased Behdad Salim ja dopingutarvitamise pärast 8-aastase võistluspausi pidanud Saeid Alihosseini, Rio olümpiavõitja grusiin Laša Talahhadze ning Rios viiendale kohale jõudnud brasiillane Fernando Reis,” rääkis ta. “Kui viimasel ajal on kogusumma 430-440 kilogrammi andnud tippvõistlustel medali, siis tänavusel MM-il see ilmselt 6.-7. kohast paremat tulemust ei taga.”

Seim ütles, et püüab Anaheimis purustada enda nimel oleva Eesti rekordi 438 kilogrammi. “Suures pildis on ettevalmistus maailmameistrivõistlusteks läinud hästi ja kulgenud ilma suuremate tagasilöökideta,” lausus tänavu Euroopa meistrivõistlustel tõukamises hõbemedali võitnud Eesti esitõstja. “Üritan nüüd USAs vormi realiseerida.”

Kuni 105 kilogrammi kaaluvate meeste seas võistlevat Leho Penti näeb MM-il tõstmas esmaspäeval, 4. detsembril Eesti aja järgi alates kell 3.30. Päev hiljem 5. detsembril astub samal kellaajal kaalukategoorias 105+ kg võistlustulle Mart Seim.

Kõik otseülekanded tõstmise MM-ilt on eestikeelsete kommentaaridega, võistlust kommenteerib Viasat Sport Balticu spordikommentaator Vallot Pukk. Eesti tõstjate mõõduvõttu maailma parimatega ning kõiki teisi ülekandeid MM-lt saab Viaplayst ka 48 tundi jooksul järele vaadata.

Lisaks tõstmisele näitab Baltimaade suurim voogedastusteenus Viaplay otseülekandeid Inglismaa jalgpalli kõrgliiga Premier League ja UEFA Meistrite liiga mängudest, F1 vormelisarjast, Moto GP-st, profipoksi matšidest ja teistelt spordi tippsündmustelt ning otsepildis Baltimaade juhtivat spordikanalit Viasat Sport Baltic. Viaplay koondab rohkem kui 5000 tundi eestikeelse tõlkega filme, telesarju ning lasteprogrammi, mida saab reklaamivabalt vaadata arvutist või nutiseadmest.

Otse pilti spordiülekannetest näed SIIT.

Viaplays toimub veel nii mõndagi põnevat. Tule loe lähemalt ning vii end kurssi.