Täna algav Kuue Rahvuse Karikas selgitab välja Euroopa parimad ragbiriigid

Kuue Rahvuse Karikas

Täna algab ragbimaailmas sisuliselt Euroopa meistrivõistlusteks peetav Kuue Rahvuse Karikas, mis on eelmänguks järgmisel aastal toimuvale MM-ile. Kuni märtsi keskpaigani kestvat turniiri näeb täismahus ja eestikeelsete kommentaaridega voogedastusteenuses Viaplay ning osa teleülekandeid ka spordikanalis Viasat Sport Baltic.

Eesti Ragbi Liidu peasekretäri Martin Hansoni sõnul on Kuue Rahvuse Karikas ragbimaailmas märgiline võistlus, kuna tegemist on selle spordiala hälliks peetava Euroopa parimate võistlusega. “Olgugi, et ametlikult tegemist ei ole Euroopa meistrivõistlustega, astuvad just Kuue Rahvuse Karikal vastamisi meeskonnad, kelle vastaseisus on ajalugu ja traditsioone,” selgitas Hanson. “Lisaks igal kevadel pakutavale maailmatasemel ragbile näitab seekordne turniir, mis tasemel on meeskonnad enne 2019. aasta World Rugby Cup’i ehk ragbi maailmameistrivõistlusi.”

Ragbi Liidu peasekretäri hinnangul on tänavune Kuue Rahvuse Karikas oluline kahel põhjusel. “Esiteks saab näha, kas jätkub Inglismaa edu, mis tõi neile eelmisel aastal turniirivõidu ja 2016. aastal lausa grand slam’i, kui nad võitsid kõik karikavõistluse mängud. Teiseks tuleb jälgida Šotimaa mänge, kuna see meeskond on viimase aasta jooksul teinud läbi renessanssi. Samuti ei saa ära unustada ka alati tugevat Iirimaad ja Walesi. Sellel aasta turniir on kindlasti ühtlasema tasemega kui varasemad ja oodata on väga põnevaid mänge,” rääkis ta.

Esimene eestikeelsete kommentaaridega otseülekanne Kuue Rahvuse Karikalt algab Viaplays ja spordikanalis Viasat Sport Baltic täna kell 16.10, kui vastamisi on Wales ja Šotimaa. Kell 18.40 võtavad mõõtu Prantsusmaa ja Iirimaa ning homme kell 16.55 Itaalia ja tiitlikaitsja Inglismaa. Neid mänge näitab Eestis otsepildis vaid reklaamivaba voogedastuskeskkond Viaplay, Viasat Sport Baltic aga kordusena. Järgmised matšid peetakse Kuue Rahvuse Karikal juba järgmisel nädalavahetusel, turniiri võitja selgub viie mänguvooru tulemusel 17. märtsil.

Kuue Rahvuse karikas on iga-aastane Rahvusvahelise Ragbi Liidu korraldatud võistlus, kus osalevad kuus selle spordiala tipptiimi Euroopast: Inglismaa, Prantsusmaa, Iirimaa, Šotimaa, Wales ja Itaalia. Kuue Rahvuse karikas on pika ajalooga Home Nations Championshipi järeltulija, mis toimus aastatel 1883-1909 ja 1932-39. Tegemist oli esimese Rahvusvahelise Ragbi Liidu võistlusega, kus toona osalesid Inglismaa, Iirimaa, Šotimaa ja Wales. Aastatel 1910-1931 ja 1947-1999 liitus ka Prantsusmaa ning turniir nimetati Viie Rahvuse Karikaks. Praeguse nime sai võistlus siis, kui karika eest asus 2000. aastal võistlustulle ka Itaalia. Kuue Rahvuse Karika võitjaid nimetatakse mittemametlikult ka Euroopa meistriteks või põhjapoolkera meistriteks. Hetkel on enim tiitleid võitnud Inglismaa, kes on koos eelmiste turniiriformaatidega olnud edukas 28 korral, järgnevad Wales 26 ja Prantsusmaa 17 võiduga.