KHL All Stars köidab endiselt tuhandeid

Jäähokiliigas KHL on järg taas sellise sündmuse käes, mis jätkuvalt meeldib tuhandetele ja kõnetab paljusid, aga samas on palju ka neid, kelle jaoks on selliste ettevõtmiste aeg juba ammu läbi – tähtede mäng.

All Stars triki- ja naljamänge peetakse aga jätkuvalt mitmes maailma tippliigas, mitte ainult jäähokis ja jätkuvalt ka KHL-is. Ja las korraldavad, kulubki enne põhihooaja viimaseid mänge meestele väike lõõgastus ära.

Seekord toimub All Stars viikend Tatarimaa pealinnas Kaasanis, kus laupäeval peetakse igasuguseid trikitamiste võistlusi, muuhulgas selgub kiireim mees ja kõige tugevama viskega hokimees. Pühapäeval aga läheb nö. mänguks, kus nelja divisjoni tiimid kohtuvad kõigepealt poolfinaalides ja seejärel tuleb finaal. Sellistes mängudes on natuke kahju väravavahtidest. Sest teinekord tundub, et nad ei tea väga hästi, millise litri ära tõrjuvad ja millise pealeviske puhul „lolli“ mängivad.

All Stars meeskondade koosseisud valiti kolmes järgus – kõigepealt said KHL-i koduleheküljel oma hääle anda fännid, siis täiendasid koosseise ajakirjanikud ja seejärel veel ka KHL-i bossid. Äge ja meeldiv on see, et fännide poolt sai kõige rohkem hääli Riia Dinamo kanadalasest kaitsja Matthew Maione, kes on oma efektse mänguga nüüdseks juba kõigil meelel ja keelel. Samuti valiti tähtede mängule Läti klubi kõige resultatiivsem mees, rootslane Linus Videll, aga ta on vigastatud ja tema asemel sõidab Kaasanisse Dinamo kapten Lauris Darzinš.

Nende All Stars mängudega kaasneb alati üks suur probleem. Nimelt on nii KHL-is kui ka näiteks NHL-is alati neid algselt valituid, kes ikkagi ei sõida kohale, vihjates vigastustele. Kas see ka nii päriselt on, jäägu igaühe südametunnistusele … Ka seekord on neid asendusmehi kogunenud suisa kümmekond.

Vaatamata kõigele saab tähtede mängul näha naeruseid nägusid, mängijad ja ka treenerid saavad enne põhihooaja lõppu ja play off’ie algust vabamas õhkkonnas suhelda ja natuke auru välja lasta.
KHL All Stars nädalavahetuse otseülekanded on laupäeval ja pühapäeval TV Play Sports + kanalil algusega kell 14.50. Kommenteerib Vallot Pukk.