Vallot Pukk: Kas jooksumees Mägi tantsib Lausanne’is jälle sambataktis?

teemantliiga

Tulekul on järjekordne kergejõustiku Teemantliiga etapp, seekord Lausanne’is, kus ühe põhialana kavas jälle ka meeste 400 meetri tõkkejooks.

Ei teagi, kas see on hea või halb, et sellel hooajal üks mees nii väledalt hakanud tõketega staadioniringi läbima, et natuke veel ja põline maailmarekord saabki ületatud. Pigem ikkagi vinge. Veel on suur asi, et meie mees selles mängus sees on.

Siiani pole sel hooajal Rasmus Mägi veel Teemantliigas poodiumikohale mahtunud, sest rääkimata Mauritaania päritolu Abderrahman Sambast on ka teised Mägile ammutuntud vastased tänavu temast mõne meetri eespool olnud. Küll aga sätib Mägi ka ükskord end nendest mööda, ning seda äkki juba neljapäeval. Tõsi küll, senised Teemantliiga kohad on läinud langevas joones, mistõttu tasub paremaid tulemusi oodata nii koha kui kiiruse osas – selle hooaja tippmärgiks on Mägi jooksnud 49,19.

Samba on muidugi omaette ooperist – Katari esindaja võttis kätte ja kukkus sel aastal üle mõistuse kiiresti jooksma ning tulemus on käes. Eelmisel nädalal viis ta oma isikliku rekordi allapoole maagilise 47 sekundi piiri, joostes Pariisis 46,98. Kiirem on olnud vaid 1992. aastal Barcelonas olümpiakulla võitnud ameeriklane Kevin Young – ajaga 46,78. Lisaks Sambale on kohal ka Warholm, Green, Copello, Holmes, Jackson ja McMaster.

Muidugimõista pole see ala Lausanne’i Athletissimal ainus; kohal on suur hulk kõvasid tegijaid. Otseülekanne Viasat Sport Balticus algab täna kell 20.10, ja Rasmus Mägi, kes stardib teisel rajal, saab koos teistega stardi kell 22.18.