Joshua vs Takam profipoksi üliraskekaalu tiitlimatš Viaplays

Joshua vs Takam profipoksi üliraskekaalu tiitlimatš Viaplays

Profipoksi üliraskekaalu valitseja Anthony Joshua poksib juba homme õhtul maailmameistritiitli nimel Carlos Takamiga. Joshua vs Takam profipoksi üliraskekaalu tiitlimatš on eestikeelsete kommentaaridega otseülekandes Viaplays, kus on LIVE kogu võistlusõhtu.

Profipoksi valitsejaks nimetatud britt Anthony Joshua käes on praegu kolme profipoksi föderatsiooni WBA, IBF-i ja IBO meistrivööd, Kamerunis sündinud Prantsusmaa poksija Carlos Takam hoidis aga aastal 2014 World Boxing Councili hõbetiitlit. Duelli favoriidiks peetakse 28-aastast Joshuat, kes on senise profikarjääri jooksul võitnud kõik 19 matši nokaudiga. Tänavu 29. aprillil lõi ta põrandale oimetuks legendaarse Vladimir Klitško enda. 36-aastane Takam on profikarjääri jooksul saanud 35 võitu, neist 27 nokaudiga, kuid samuti 3 kaotust ning 1 viigi.

Algselt pidi Joshua Cardiffis mõõtu võtma bulgaarlase Kubrat Puleviga, kuid viimane vigastas treeninglaagris paremat õlga ning pidi kõigest kaks nädalat enne tiitlimatši sellest loobuma. Kuna Pulev oli Rahvusvahelise Poksiföderatsiooni (IBF) edetabeli järgi tiitlikaitsja Joshua esimene väljakutsuja, siis valiti nimekirjast järgmine mees, kelleks oligi Takam.

Spordikanali Viasat Sport Baltic poksikommentaatori ja viiekordse keskkaalu Eesti meistri Kaupo Arro hinnangul võib Carlos Takam olla Anthony Joshua jaoks isegi keerulisem vastane kui Kubrat Pulev. “Takam on lühem, aga kiire ja hea ülakeha liikumisega,” rääkis Arro. “Joshua on valmistunud teistsuguse poksija vastu. Suur küsimärk on, kui hästi on matšiks valmis Takam. Kui ta on heas vormis, siis võime näha head vastasseisu.”

Laupäeval Suurbritannias Cardiffis toimuvale tiitlimatšile oodatakse 80 000 pealtvaatajat, mis lööks sisetingimustes peetud poksimatši publikurekordi. Senine tippmark pärineb 1978. aastast, kui New Orleansis vaatas Muhammad Ali ja Leon Spinksi mõõduvõttu 63 315 inimest.

Reklaamivaba otseülekanne poksimatšist Joshua vs Takam algab Viaplays laupäeval kell 19. Spordikanal Viasat Sport Baltic näitab mõõduvõttu alates kell 22.15.