Jäähokipidu Tondirabas – peaosas Helsingi Jokerit

Suures plaanis polegi vahet, kus ja kellel see idee tekkis, kas innustas Riia Dinamo üle-eelmisel aastal, HPK ja Pelicans eelmisel hooajal või olid veel mingid tõuked ja allhoovused – tähtis on see, et suur jäähoki jõudis jälle meie ukselävele.

Au ja kiitus Helsingi Jokeritele, et loobuti paariks kodumänguks mugavast ja pea alati pilgeni täis Hartwall Arenast ja tuldi ka enda jaoks uut „maad“ avastama. Sest tegelikult on kohtumised Tondirabas võõrsilmängud nii Jokerite kui ka Spartaki ja Severstali jaoks. Aga kui juba liiga nimi on kontinentaalne, siis peabki ju laialt ette võtma. Näiteks sel hooajal mängitakse lisaks Tallinnas veel kahes linnas, kus varem polegi KHL-i mänge peetud – Viinis ja Zürichis.

On ju üsna teada asjaolu, et Soomes ei vaadatud Jokerite peale esialgu üldse kiitvalt, pigem arusaamatuse ja hämminguga, kui nad otsustasid Soome liigast lahkuda ja liituda KHL-iga. Eks siin ole suur põhjus ka klubi omanikeringis, kuhu kuuluvad ka paar imposantset Venemaa taustaga suurärimeest. Aga nagu öeldud, Hartwalli rahvas ei jätnud, soomlased oskavad head asja nautida ja KHL on nende südamed võitnud.

KHL-iga liitudes andis Jokerit kohe jõuliselt märku, et nendega tuleb tõsiselt arvestada ja play off’ist pole nad kunagi välja jäänud ning ei ole seda moodigi, et seda võiks lähitulevikus juhtuda. Ainuke häda on vast selles, et Läänekonverentsis päris tippu ronida on siiani neid play off’is edukalt takistanud „armeelased“ Moskva CSKA-st ja seda koguni kolmel hooajal, korra ja mõnevõrra ootamatult ka Nižni Novgorodi Torpeedo. Aga küll saavad kunagi ka need karid ületatud.

Kui vaadata puhtalt meeskondade nimekirju, peaks Jokerit oma Tallinna-vastastest üle olema. Sama „juttu“ räägib ka tabeliseis. Aga hiljuti peatreenerita jäänud ja ajutiselt peamänedžeri juhendatav Moskva Spartak on leidmas uut hingamist. Klubi esirinnas on muuseas lätlased Kaspars Daugavinš ja Martins Karsums. Ja veel üks äge fakt – peamänedžer/peatreener on mees nimega Aleksei Žamnov. 90-te alguses aitas ta Winnipeg Jetsis väravaid vorpida noorel imemehel, kellel nimeks ei midagi muud, kui Teemu Selänne, kes on Jokerite kasvandik! Ja kui Tšerepovetsi Severstali nimi kellegile midagi suurt ei ütle, siis tuleb padavai minna jäähalli või vaadata mänge otseülekandes TV Play Sports plussis ja TV Premiumis, sest ka selles klubis on kõvad tegijad, kes tahavad ja parimalt päeval ka suudavad Jokeritele kõvasti peavalu valmistada.

Jokerite KHL-i mängud otseülekannetena reedel ja pühapäeval vastavalt kell 18.20 ja 14.50, kommenteerivad Kevin Parras ja Vallot Pukk.