Grossaspachi järel tuleb Bayern – imeline!

Võib päris kindel olla, et kui 2007. aastal käsipallis maailmameistriks tulnud Oliver Roggisch selle aasta alguses DfB Pokali veerandfinaalpaare loosima hakkas, hoidis enamik Paderborni elanikke hinge kinni, et ta võtaks loosikausist selle „õige“ palli. Ja võttiski. Ja otse loomulikult peitis see pall endas võlunime – Müncheni Bayern.

Kokkuvõttes tähendab see ju seda, et hetkel kolmandas liigas mängiv Paderborn võõrustab teisipäeval seda Saksamaa kõige-kõige-kõige vingemat meeskonda.

Sest eks ole ju ka teised nii kaugele pääsenud meeskonnad omamoodi väärikad ja rohkemate-vähemate tiitlitega ja puha, aga kes ei tahaks mängida ikkagi just Bayerniga.

Üks asi on kohe selge – kui see mäng peaks kulgema kodumeeskonna jaoks muinasjutulise stsenaariumi järgi ja Bayern näeb mänguaja lõppedes, et nad on kaotanud, siis räägitakse sellest veel mitmeid põlvkondi … Aga isegi, kui nii ei juhtu ja mis on arusaadavatel põhjustel päris ilmne, siis on Bayerni külaskäik nii või teisiti pidupäev. Isegi kui nad saadavad platsile mitte need kõige kõvemad mehed.

Ja võib-olla ei jooksegi mööda külge maha teadmine, et Paderborn mängis oma viimase vastase, Grossaspachi Sonnenhofiga laupäeval viiki ja et tiimi kibedamad väravalööjad on Sven Michel ja kaitsja (!) Ben Zolinski.

Tegelikult polegi väga kaua aega kulunud sellest, kui Paderborn ja Bayern omavahel mängisid, sest hooajal 2014/2015 oli Paderborn suisa 1. bundesliga sats! Aga kohtumised megaklubiga mingit rõõmu ei toonud, tulid kaotused 0:4 ja 0:6. Seega – kui võitu ei saada, tuleks vähemalt korra Bayerni väravavõrk sahisema saada. Väike võit seegi.

See vastasseis on juba iseenesest, vaatamata lõpptulemusele, nii kütkestav ja omamoodi võluv, et seda ei tohi maha magada.

Vaata Paderborni ja Bayerni mängu teisipäeval algusega kell 19.25 Viasat Sport Balticust ja Viaplay’st.