Euroliiga aastalõpu kingitused

Korvpalli Euroliiga niigi tihedas kalendris leidub aastalõpuks kaks mõnusat „maasikat“, mis otsepildis reedel vaatajateni jõuavad.

Euroliiga viib vastamisi Vitoria Baskonia ja tabeliliidri Moskva CSKA ning alatasa üllatusvõimelise Himki ning järjestikuste kaotustekoorma all ägava Barcelona.

CSKA jõudis tšarterlennuga Vitoriasse ja sai teada, et igipõline rivaal Kaunase Žalgiris tegi neile toreda aastalõpu kingituse, mis tuleb aga väärikalt vastu võtta. Olympiakose kaotus Leedu klubile annab CSKA-le võidu korral taas ainuliidriks kerkida.

Aga Baskonia on pärast peatreeneri vahetust väga kõva „pähkel“ ja Baskimaal mängimine pole võõrsilt tulnuile mingi meelakkumine. 15-tuhandelise ülilärmaka kodupubliku ees näitab Baskonia pea eranditult kiiret ja agressiivset mängu, „keskarmeelased“ peavad esitama oma parima partii, et Baskimaalt pea püsti tagasi tulla.

Himki on selline käre „rokenrolli“ punt, kellel on karismaatline frontman. Tegelikult ongi ju nii, et tuleb, veremaitse suus, Aleksei Shved kinni võtta ja pool võitu juba käes. Või vähemalt tal tuju kohe ära rikkuda, aga see on pagana raske, sest peale lajatab ta kogu aeg ja igalt positsioonilt.

Barcelonal on hetkel keerulised ajad, sest viis järjestikust kaotust ei mitte kellegil meelt rõõmsaks. Ja ega seal Moskva külje alla ka midagi lõbusat ei oota, sest Himki juhendaja Georgios Bartzokas oli mullu Barcelona peatreener ja tunneb väga hästi enamikke mängijaid ning nende võimeid. Need tuleb vaid platsile minevatele meestele selgeks teha.

Bartzokasel jätkub kenasti ka diplomaatilist meelt, sest ta usub siiralt, et heal päeval võib Barcelona jagu saada ükskõik kellest. Mis on ka õige. Lisaks teeb pikk kaotustejada mehed tigedaks ja kalendriaasta tuleks ikka positiivse noodiga lõpetada.

Vaata, kuidas Venemaa ja Hispaania klubid omavahel aasta viimases voorus arveid õiendavad, reedel otseülekannetena Viaplays ja Viasat Sport Balticust. 18.45 algavat Himki – Barcelona mängu kommenteerib Kalev Kruus ja kohe pärast seda Baskonia – CSKA kohtumist Rauno Pehka.