CSKA koduhall hakkab ajahambale jalgu jääma, aga Real on tulemas

Real Madrid v CSKA Moscow 2016/2017 Turkish Airlines EuroLeagu

Samal ajal, kui Eesti meeste saalihokikoondis peab koduhallis võitlust pääsuks MM-finaalturniirile, peetakse korvpalli Euroliigas järjekordne eepiline vastasseis Moskva CSKA ja Madridi Reali vahel.

Oleks päris korralik üllatus, kui need meeskonnad ei jõuaks finaalturniirile, seega on iga nendevaheline kohtumine kui varane (või hiline) jõulukink. Kõik on tegelikult ilus, aga väikese tõrvatilga lisab tõik, et CSKA koduhalli Megasport Arena seisukord ei rahulda kõrgeid ametnikke ja Vene klubile määrati pärast eelmist kohtumist Bambergi vastu 5000 euro suurune trahv.

Selline summa ei löö suurklubi rahakotilt loomulikult tolmu ka lahti, aga piinlik lugu sellegipoolest. Täpsem formuleering kõlas umbes nii, et areeni seisukord ei luba võistlusi sujuvalt läbi viia.

Olgu selle halliga, kuidas on, mäng tuleb sellele vaatamata tippmeeskondadele vastav. Lihtsalt peab tulema. Ühelt poolt jaanuarikuu MVP Nando De Colo ja Sergio Rodriguez ning teiselt Luka Doncic ja pikast vigastuspausilt naasev Anthony Randolph. Mis siin enam rääkida …

Rodriguez peab muidugi nostalgiatuhina maha suruma. Aga 2010-2016 Reali särgis mänginud El Chacho on tippsportlasele kohaselt professionaal ja küll ta on valmis oma endisele koduklubile kõvasti tuska valmistama.

Tegelikult peitub mänguvõti hoopis selles, kas Doncic saab kaasa lüüa, sest paduandekas noorhärra väänas viimases Reali trennis hüppeliigest. Sloveen on Moskvas kohal ja selgub mängupäeval, kas ja kui palju saab Reali aidata. Tahaks küll, et Doncic mängib ja tahaks näha, kes teda katab ja kuidas kinni saadakse. Kas Itoudis paneb selle ülesande näiteks Kurbatovil või Higginsile?

CSKA on koduhallis ja kui mehed ei mäleta, siis küll neile meelde tuletatakse, kuidas Madridis 13 punktiga kaotati …

Kokkuvõtvalt – kinnitage rihmad, sest tuleb järjekordne meeletu möll Megasport Arenal. Vast on seda mõne päevaga ka natuke kõpitsetud …

Vaata Moskva CSKA ja Madridi Reali kohtumist reedel algusega kell 18.45 Viasat Sport Balticust ja Viaplayst, kommenteerib Tarmo Paju.