Champion of Champions snuuker Viaplays LIVE

Snuuker - Champion of Champions Viaplays LIVE - Viaplay news

Inglismaal Coventry’s algab täna ilmselt kõige kõrgema tasemega snuukriturniir maailmas Champion of Champions, kus mõõtu võtavad üksnes varasemate suurturniiride võitjad. Küsisime 27 aasta pikkuse mängijakogemuse Eesti Piljardi Föderatsiooni presidendilt Kristjan Kuusikult, miks peaks keegi üleüldse vaatama snuukri teleülekandeid ja mis see snuuker üldse on?

Miks peaks inimene pühendama oma aega telekast snuukri vaatamisele?

Snuukrit või piljardisporti üleüldiselt võiks jälgida seepärast, et seal saab kaasa mõelda ja hoida aju tegevuses ning arendada sellega loogilist mõtlemist. Lisaks on piljardisport põnev ja atraktiivne ning seda vaatavad ka inimesed, kes ei ole ise kunagi seda mängu mänginud. Kui piljardisporti jälgida vähemalt 15 minutit, siis tekitab see hasarti ning paljudel juhtudel ka soovi ise järele proovida, kas tõesti on nii lihtne nagu telepildi vahendusel tundub.

Eestis tunnevad inimesed seda mängu rohkem piljardi nime all. Mille poolest üldse piljard ja snuuker üksteisest erinevad? 

Nii piljard kui snuuker kuuluvad ühe nimetaja alla – piljardisport. Lisaks piljardile ja snuukrile on piljardialad veel ka püramiid (vene piljard) ning karambol (ilma aukudeta piljardilaud). Maailmas on kõige enam neist levinud n-ö tavapiljard (inglise keeles pool või billiard). Snuukri ja piljardi põhiline erinevus on laua, kuulide ja aukude suuruses. Snuukris on laud tunduvalt suurem, kuulid väiksemad ja augud ümarate nurkadega. Seda siis võrreldes n-ö tavapiljardiga, kus augud on teravate nurkadega.

Miks täna algav Champion of Champions turniir on snuukrimaailmas oluline?

Inglismaal Coventry’s peetav Champion of Champions on iga-aastane snuukri suurturniir, kus võistlevad 16 snuukrimaailma absoluutset tippu. Korraldajatelt kutse saamiseks peab mängija olema võitnud viimase 12 kuu jooksul vähemalt ühe snuukri suurturniiri maailmas. Auhinnafond on 370 000 Inglise naela (423 000 eurot), millest võitja kasseerib sisse 100 000 naela (114 000 eurot).

Loositud on neli alagruppi, kus igaühes mängitakse grupisiseselt kaks poolfinaali ja finaal. Alagruppide finaalide võitjad pääsevad otse kogu turniiri poolfinaalidesse.

Teiste seas astub Coventry’s võistlustulle turniiri tiitlikaitsja ja neljakordne maailmameister John Higgins ning valitsev maailmameister ja praegune maailma esinumber snuukris Mark Selby, kes tänavu kevadel toimunud MMi finaalis mängiski üle Higginsi enda.

Esimene eestikeelsete kommentaaridega otseülekanne snuukri tippturniirilt algab Viaplays täna kell 14.45  ja Viasat Sport Balticus kell 23.45, terve nädala vältel on iga päev kavas kaks teleülekannet. Tiitlivõitja selgub pühapäeval kell 20.45 algavas finaalis.

Lisaks snuukrile näitab Baltimaade suurim voogedastusteenus Viaplay otseülekandeid Inglismaa jalgpalli kõrgliiga Premier League ja UEFA Meistrite liiga mängudest, F1 vormelisarjast, Moto GP-st, profipoksi matšidest ja teistelt spordi tippsündmustelt ning otsepildis Baltimaade juhtivat spordikanalit Viasat Sport Baltic. Viaplay koondab rohkem kui 5000 tundi eestikeelse tõlkega filme, telesarju ning lasteprogrammi, mida saab reklaamivabalt vaadata arvutist või nutiseadmest. Teenuse kasutamiseks tuleb luua kasutajakonto veebilehel www.viaplay.ee ning seejärel laadida soovi korral oma nutiseadmesse Viaplay äpp (iOS, Android). Nutiseadmest saab videostriimi suunata Google Cast voogedastaja abil ka telerisse suurele ekraanile.

Viaplays toimub ka muud huvitavat. Vaata järgi!