3 Christopher Nolani osavõtul valminud filmi, mida TVPlay Premiumist kohe vaadata saad

Kuigi Christopher Nolan on eelkõige tuntud režissöörina, ei piirdu selle andeka mehe tegevus vaid lavastamisega. Kui ta näeb, et idee on lootustandev, ei pea ta paljuks oma mõjuvõimu kasvõi lobitööks kasutada. Siin kolm TVPlay Premiumi keskkonnas nähtavat hittfilmi, millele Christopher Nolan on erinevatel viisidel kaasa aidanud.

 

„Dunkirk“ (2017)

3 Oscarit võitnud „Dunkirk“ on eepiline märulipõnevik, mis kujutab liitlasvägede sõdurite uskumatut evakuatsiooni Belgiast, Suurbritanniast ja Prantsusmaalt, kui Natsi-Saksamaa sõjavägi neil tee ära lõikas ja neid Prantsusmaal Dunkirki rannal 1940. aastal teise maailmasõja ajal Prantsusmaa lahingus 27. maist 4. juunini piiras.

Tegu on Nolani viimase, 2017. aastal valminud suurfilmiga, mis on nii tema lavastatud kui kirjutatud. Eelarve oli „kõigest“ 100 miljonit dollarit, võrreldes „Teneti“ planeeritava 200 miljonilise eelarvega. Parima montaaži, parima helimontaaži ja parima helirežii Oscari võitnud ajalooline film on praeguseks maailmas sisse toonud umbes 527 miljonit dollarit.

Osatäitjad: Fionn Whitehead, Tom Hardy, Kenneth Brannagh, James D’Arcy, Cillian Murphy, Harry Styles

Režissöör: Christopher Nolan

„Terasmees“

(Man of Steel, 2013)

„Noor juhutööline Clark Kent taipab, et ta erakordsed võimed pole maist päritolu. Peatselt asub ta otsingutele, et saada teada, kust ta pärit on ja milleks ta siia saadeti. Ent temas peituv kangelane peab end näole andma, kui ta tahab päästa maailma hävingust ja saada kogu inimkonnale lootuse sümboliks.“

Selle Supermani filmi loomisel osales Nolan produtsendina ja aitas ka stsenaariumiga. Stsenaariumi kirjutas David S. Goyer, kes rääkis ideest Nolanile 2008. aastal „Pimeduse rüütli tagasituleku“ võtetel. Goyeri visioon Supermani frantsiisi kaasajastamiseks avaldas Nolanile muljet ja viimane oligi see, kes idee stuudiole „maha müüs.“ Filmi eelarve oli juba võrreldavam: 225 miljonit dollarit ja teenis tagasi 668 miljonit dollarit.

Osatäitjad: Amy Adams, Diane Lane, Henry Cavill, Michael Shannon, Russell Crowe

Režissöör: Zack Snyder

 

 

„Õigluse liiga“

(Justice League, 2017)

„Kannustatuna taasleitud usust inimkonda ja Supermani isetust teost astub Bruce Wayne uue liitlase Diana Prince’iga vastu seni suurimale vaenlasele. Batman ja Wonder Woman värbavad kärmelt hulga üliinimesi uue tärganud ohuga võitlema. Kuid vaatamata ennenägematule kangelaste liigale, kuhu kuuluvad Batman, Wonder Woman, Aquaman, Küborg ja Välk, võib olla liiga hilja, et päästa planeeti katastroofiliste rünnakute käest.“

„Õigluse liiga“ tiitrites on Nolan kirjas produtsendina. Paljud oleks hea meelega näinud teda lavastaja rollis. Teised ütlevad jälle, et ta on parim stsenaristina. Olgu, kuidas on, aga vikipeedia andmetel tõi see sisse tugevad 657,9 miljonit dollarit 300 miljonilise eelarve pealt.

Osatäitjad: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Jeremy Irons, Diane Lane, Connie Nielsen, J.K. Simmons, Ciarán Hinds, Amber Heard, Joe Morton, David Thewlis, Michael McElhatton, Robin Wright

Režissöör: Zack Snyder, Joss Whedon

TVPlay Premiumist näed enam kui 600 filmi ja sarja HD-kvaliteedis, reklaamivabalt, eestikeelse tõlkega ja esimene kuu tasuta!